Black Point, spol. s r.o.

Co je KRÁL VÍN České republiky:

KRÁL VÍN České republiky je komplexně pojatý projekt zaměřený na propagaci českého a moravského vinařství, který vytváří prostřednictvím řady eventů, soutěže vín a každoročně vydávané knihy prostředí, v němž se seznamují milovníci vína s domácími vinaři a jejich víny. V roce 2016 se koná již 11. ročník tohoto projektu, který svým rozsahem a plošným pokrytím celé České republiky nemá u nás obdoby.

Součásti projektu KRÁL VÍN České republiky:

 1. Soutěž vín
  Soutěž vín určená výhradně českým a moravským vinařským podnikům a vinařům hodnocená velmi zkušenými degustátory tak, aby se na hodnocení podíleli ve stejném objemu enologové, sommelieři, inspektoři SZPI a učitelé z vinařských vysokých škol. Důraz je kladen i na vysokou účast žen.
 2. Královské košty
  Veřejné pultové degustace všech oceněných vín. Vzhledem k počtu vín v soutěži a kvótě 30% medailistů se tu prezentuje okolo 300 vín. Degustace probíhají výhradně ve čtyřhvězdičkových kongresových centrech a jsou doplněny edukativním programem.  
 3. Vinobraní
  Pořadatelé úspěšně obnovili tradici vinobraní, coby prezentaci vín a vinařů a nikoliv pouťových atrakcí. KRÁL VÍN České republiky nominuje na každý 12 významných vinařství, která uspěla v soutěži. Každé vinařství má k dispozici jeden stánek, ve kterém nabídne svá vína návštěvníkům k ochutnání i koupi.
 4.  turné Krále vín
  Zcela jedinečný systém řízených degustací nejlepších 15 vín, se kterými objíždí autor projektu vinotéky napříč celou Českou republikou. 
 5. kniha KRÁL VÍN České republiky

 

Každý rok vychází i kniha kapesního formátu, která nabízí přehled vinařských podniků, kontakty, informace, fotografie a pochopitelně také zevrubné informace o všech vínech zařazených do soutěže v daném roce

 Více informací najdete na www.kralvin.cz

Kontakt

Praha
www.kralvin.cz

Speciální akce

Dlouhodobé výhody